KAYMAKAMIMIZIN İSTİKLAL MARŞININ KUBUL GÜNÜ MESAJI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


KAYMAKAMIMIZDAN İSTİKLAL MARŞININ KABUL  GÜNÜ MESAJI


osman dölek  Kaymakamımız  İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabulünün yıl dönümü münasebetiyle açıklama yaptı.

 Ahlat  Kaymakamı Osman DÖLEK, İstiklal Marşı’nın, Türk milletinin iman dolu ruhunu ve azmini yansıttığını söyledi.

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabulünün yıl dönümü münasebetiyle açıklama yapan  Kaymakamımız , İstiklal Marşı’nın, Türk milletinin iman dolu ruhunu ve azmini yansıttığını söyledi.
İstiklal Marşı’nın vatanın birliğine, bütünlüğüne kasteden dünya devletlerine karşı ecdadın olağanüstü bir mücadeleyle verdiği Kurtuluş Savaşı’nı ifade eden Osman DÖLEK, milletin iman dolu ruhunu ve azmini yansıtan İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün yıl dönümünü gururla kutladıklarını kaydetti. İstiklal Marşı'nı iman ve vatan sevgisiyle abideleştiren milli şair Mehmet Akif Ersoy’u minnet duyguları içinde saygıyla andıklarını dile getiren DÖLEK, “İmkansızlıklar içinde, zor şartlarda verdiğimiz Milli Mücadele’nin büyüklüğünü, aziz milletimizin asil karakterini, cennet vatanımızın kutsallığını ve şehit kanlarıyla boyanmış ay yıldızlı al bayrağımızın yüceliğini anlattığı İstiklal Marşımız 724 şiir arasından seçilerek TBMM’de coşku ve heyecan içinde 12 Mart 1921’de Milli Marşımız olarak kabul edilmiştir. Mehmet Akif’in dediği ‘Allah bir daha milletimize İstiklal Marşı yazdırmasın’ düşüncesini benimsemiş ve hayatını bu temel amaca yönlendirmiş Türk milleti olarak aldığımız bayrağı hep ileriye taşıyacağız.”  bu günün ilçemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu .

   

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması