29 Ekim 2012 PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

   29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI


IMG 0123  Değerli Ahlat'lılar,

       Büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetin 89. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları Vatan yapan aziz Şehitlerimizi ,Gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz

      Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü milletimizin ortak iradesiyle ve büyük imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık Tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle, kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.

      Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatla bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Demokratik Cumhuriyet: Irk, Dil, Din, İnanç, Cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Din ve Vicdan hürriyetini teminat altına alan Laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan Demokrasi; adaleti teminat altına alan Hukuk Devleti, Cumhuriyetin vazgeçilmezlerindendir. Cumhuriyet eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. İnsanlık onurunu herşeyin üstünde tutmaktır. Cumhuriyet cehalete,yoksulluğa, fukaralığa,çaresizliğe karşı verilen mücadelenin adıdır. 

         Büyük Atatürk'ün "Çağdaş bir Cumhuriyet kurmak demek milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir." sözü Cumhuriyet'in erdemini ve temel amacını en iyi biçimde anlatmaktadır.

        Yine yüce Önder'in "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk Milletinin Öz ve Aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır." sözü ise Cumhuriyete her durumda sahip çıkılması ve Cumhuriyetin yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki sorumluluklarımızı hatırlatmaktadır. Geçmişimizle aydınlık yarınlarımız arasındaki en önemli köprü olan Cumhuriyet, bizi daha nice bin yıllara taşıyacaktır.

           Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımız sunuyorum.


                                                                                                                                                                                           Osman DÖLEK

                                                                                                                                                                                         Ahlat Kaymakamı

 

             

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması