AHLAT’TA NEVRUZ KUTLAMALARI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


AHLAT’TA NEVRUZ KUTLAMALARI


Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlanan 21 Mart Nevruz Bayramı, Onur Zeki Akgün’ün vefatı nedeniyle buruk kutlandı. Halay ve eğlence programları ise iptal edildi.

Ahlat İlçe Şehit Sümmani Görgen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu tarafından düzenlenen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama programı okul bahçesinde yapıldı. Yapılan programa, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı H.Taner Özbey, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Pehlivanlı, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun Türkçe Öğretmeni Cihan Özkan yaptı.

Daha sonra Ahlat İlçe Kaymakamı Osman Dölek tongal ateşini yaktı, protokol ise yakılan ateşin üzerinden atladı. Ardından Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban tarafından örste demir dövüldü. Okul öğrencileri tarafından okunan şiir ve maniler ilgiyle dinlenirken, yumurta tokuşturma, halat çekme ve ağızda kaşıkla tutularak yapılan yumurta yarışı ise izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Renkli görüntülere sahne olan 21 Mart Nevruz Bayramı programı, ikram edilen yemeğin ardından son buldu.

 HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR 


 

 

 

 

 

 

 

Haber ve Fotoğraf : Serdar Adıyaman /Selçuklu Gazetesi 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması