İlçe Müftülüğü PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 

 

                                  PERSONEL DURUMU

 
 

1

İLÇE MÜFTÜSÜ

ORHAN İMAMOĞLU

2

VAAZ

SEYİTHAN ÖZDEMİR

3

V.H.K.İŞLETMENİ

M.ERDOĞAN BOZKAYA

4

V.H.K.İŞLETMENİ

YUSUF ELBİR

5

ŞOFÖR

İBRAHİM KUŞSAN

6

YARDIMCI HİZMETLER

ABDULLAH NERGİZ

 
 
 
 
 
 
 
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ


Kurumun Telefonları : 0 434 412 4047

Müftülüğümüz Türkiye Diyanet Vakfına ait binanın 2.katında hizmet vermektedir. Ahlat İlçe Müftülüğü 1 Müftü, 1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Memur ve 1 Hizmetli ile, Genel İdare Hizmetlerini; ayrıca, 47 İmam-Hatip ve 9 Müezzin/Kayyımla Din Hizmetlerini yürütmektedir.

İlçe Müftülüğü, ilçe merkezi ve köylerinde yaşayan vatandaşları, itikat, ibadet ve ahlak konularında bilgilendirmek ve ibadetlerini bilinçli bir şekilde yapmalarını sağlamak için, her türlü faaliyetlerini yürütmektedir. İlçe Müftüsünün başkanlığında kurulan Vaz ve İrşat Kurulu, 3’er aylık, dönemler halinde İrşad Programı ve Ramazanda ise, Özel İrşad Programı hazırlayarak ilçenin va’z ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. İsteyen vatandaşlar dini konularda bilgi almak için yukarda ki telefonla Müftü Bey’e ulaşmaktadırlar. İlçemizde,23 adet merkezde, 2 adet Kasabada ve 28 adet Köylerde olmak üzere toplam 53 adet Cami bulunmaktadır. Bu Camilerimizde, (Müftülüğün denetiminde) İmam –Hatip ve Müezzin /Kayyımlar tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın kuruluş amacına uygun bir şekilde, Din Hizmetleri yürütülmektedir.


KUR’AN KURSLARI :

İlçemizde 3 adet Kız Kur’an Kursu mevcuttur.Bunlardan biri,mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait olan Müftülük Sitesinin l. Katında bulunan 3 sınıfta eğitim - öğretime devam etmektedir. 2’inci Kız Kur’an Kursu, Selçuklu Mahallesinde,Türkiye Diyanet Vakfına ait olan Kur’an Kursu binasında 1 sınıf olarak eğitim- öğretime devam etmektedir. 3’üncü Kız Kur’an Kursu ise, Kırklar Mahallesinde Cami Müştemilatında, 2 sınıf olarak eğitim - öğretime devam etmektedir. Merkez Kız Kur’an Kursunda 3 Öğretici, 90 öğrenci, Selçuklu Kız Kur’an kursunda 1 Öğretici 18 Öğrenci ve Kırklar Kız Kur’an Kursunda ise, 2 Öğretici 60 Öğrenci mevcuttur. Yıl sonunda yapılacak olan Belge İmtihanı neticesinde başarılı olan öğrencilere Kur’an Kursu Bitirme Belgesi verilecektir.

Bu Kurslarda, Kur’an-ı yüzünden okuma ve temel dini bilgiler (itikat,ibadet, ahlak ve siyer) dersleri verilmektedir. 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması