AHLAT’TA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

AHLAT’TA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ


10kasim (2)Tüm yurtta olduğu gibi Bitlis’in Ahlat İlçesinde de Atatürk; ölümünün 73’üncü yıl dönümü düzenlenen programlar ile anıldı.

Ahlat’taki program sabah Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenklerin bırakılması ile başladı. Programa, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı H. Taner Özbey, Ahlat Belediye Başkan Vekili Kemal Gülsar, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program daha sonra Ahlat Çok Programlı Lise’sinde devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çok Programlı Lise öğretmenlerinden Fatih Eren yaptı. Eren, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının her safhasında dünyayı etkileyen bir önder olduğunu belirterek: “Atatürk tüm dünyada bağımsızlığın, cesaretin, azmin sembolü olmuştur. Atatürk Türkiye ve Türklerin değil, tüm dünyanın takdir ettiği bir liderdir” dedi.

Daha sonra Ahlat Çok Programlı Lise tarafından hazırlanan Atatürk konulu slayt gösterisi sunuldu. Ardından öğretmenler tarafından hazırlanan Atatürk oratoryosu okul öğrencileri tarafından sunuldu.  

 HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR 

Haber ve Fotoğraf : Serdar Adıyaman /Selçuklu Gazetesi  

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması