21. AVRASYA-AHLAT KÜLTÜR BULUŞMASI ŞENLİKLERİ SONA ERDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

21. AVRASYA-AHLAT KÜLTÜR BULUŞMASI ŞENLİKLERİ SONA ERDİ


avrasya (1)"21. Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri” TRT sanatçılarının Türk Halk Müziği Konseri , Halk oyunları gösterisi ve havai fişek gösterileri ile sona erdi.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde bu yıl 21'incisi düzenlenen, "Uluslararası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri" programına, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis Vali Yardımcısı Sibel Tursun, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Zeki Çitçi, MHP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Yalçın ve Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ve çok sayıda vatandaş izledi.

Programa katılan Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin önemini vurgulayarak, bu programlardan çok mutluluk duyduklarını ve devamını beklediklerini ifade etti. Ahlat'ı iyi tanımak için, Ahlat'ta yaşamak gerektiğini belirten Vali Yılmaz, İlçenin geçmişten günümüze gelen tarihi ve kültürel mirasının bulunduğunu vurgulayarak; "Ahlat, Türk milletinin, Türk ulusunun Anadolu'ya giriş kapısıdır. Burayı çok iyi görmek lazım. Dünyada ne kadar Türk varsa, gelip burayı görmeli. Çünkü atalarımızın mezarları burada. O nedenle herkesi ata yurduna davet ediyoruz" dedi.

21. Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri, TRT sanatçıları, Türk Halk Müziği Konserinin yanı sıra, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi de izleyenler tarafından bol bol alkışlandı. Program Ahlat Folklor Turizm Eğitim Derneği Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinin ardından havai fişek gösterileri ile son buldu.      

 


HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR 


Haber ve Fotoğraf : Serdar Adıyaman /Selçuklu Gazetesi   

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması