PTT Müdürlüğü PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!PTT MÜDÜRLÜĞÜ 


PERSONEL DURUMU
1 Müdür
1 Şef
7 Memur
8 Dağıtıcı
1 Şoför olmakla beraber 19 personelle halkımıza hizmet vermektedir.

Merkez binası PTT ‘ye ait olup Telekom personeli de kira vermek usulü ile hizmetlerini binamızda sürdürmektedirler. PTT binası 4 kat olup 1 nci kat Hizmet salonundan ibaret olup 3 kat’ta lojman olarak kullanılmaktadır. Binamız Kaloriferli olup Fueloil ile ısıtılmaktadır. Merkez binamız ile bir sorunumuz yoktur.

Yukarı çarşıda bulunan şubemiz binası Ahlat Belediye Başkanlığına ait olup hiçbir ücret ödemeden hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

PTT MERKEZ VE ŞUBEDE YAPILAN İŞLEMLER

1- Havale kabul ; Bankalarla kıyaslandığı zaman çok az bir miktar gönderme ücreti talep edilerek havaleyi anında Online sistemi ile karşı merkeze gönderilmektedir. Havale limitimiz 10.000.00 YTL olup daha fazlası için birden fazla kabul ile sağlanmaktadır.

2- Çek kabul servisimiz ise Limit sınırsız gönderilen para ne olursa olsun gönderme ücreti 1.00 YTL talep edilerek. Havale ve çek anında alıcılara Online sisteminden alıcılardan kimlik tespiti yapılarak ödeme anında yapılmaktadır. Yurt dışı havale kabul ve ödeme Western Union sistemi ile anında yapılmaktadır. Ayrıca PTT ‘de Emekli SSK maaş ve tüm haklarını da ödenmektedir.

3- Kredi kartlarının tahsilatı yapılmaktadır.

4- Tedaş ve Gsm fatura tahsilatları yapılabilmektedir…Ve bir çok bankacılık işlemleri merkezimiz üzerinden gerçekleştirilmektedir…

POSTA ÇEK HESABI AÇMA

Her vatandaş 1 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi, Vergi kimlik numarası verilerek hesap açılmaktadır. Çek hesabına gelen paranın istediği yerden PTT ‘den Garanti kartını vererek hesabında olan parayı alabilir.

DAĞITIM HİZMETLERİ

Merkezimize gelen posta çantaları heyet huzurunda açılır ve dağıtıcılar tarafından ayrım işlemleri yapıldık dan sonra cihet dağıtıcıları zimmet karşılığında gelen APS – Tahutlu – Tebligat aynı gün dağıtımı sağlanmaktadır.

PTT’ce yapılan hizmetler halkımız tarafında da benimsenmektedir. Daha faydalı ve yararlı olabilmemiz için Ahlat PTT merkez müdürlüğü 19 personelle halkımıza hizmete devam etmektedir…

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması