SODES KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

SODES KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI


sod (1)Bitlis Valiliği, Bitlis Eren Üniversitesi, Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri Devlet Planlama destekli SODES Kapsamındaki Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi kursunun açılışı yapıldı.

Kurs açılışına Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz’ın yanısıra, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve kurum amirleri katıldı. Ahlat Meslek Yüksek Okulu’nda 10 ay sürecek olan kursta Bilgisayarlı Muhasebe eğitiminin yanı sıra, Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kursu, Bilgisayarlı Çizim/ Tasarım Kursu işle Turizm İşletmeciliği Kursunun toplam 62 bin 970 lira proje bütçesinin olduğu belirtildi.

 

 

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ SODES MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI PROJE AÇIKLAMASI:

Bölgemizin sosyo ekonomik durumunun zayıflığı nedeniyle bireylerin hayat standartları oldukça düşüktür. Bu nedenle sosyal yaşamın dışında kalmış bireylerin, bu proje ile sosyal hayata katılımını ve meslek edinilmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

İlçede yaşayan engelli, işsiz ve mesleki becerisi olmayan bireyler, muhtelif alanlarda mesleki eğitime tabi tutularak ( bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar destekli çizim / tasarım, dış ticaret elemanı yetiştirme ve turizm işletmeciliği kursları ) istihdam edilebilirlikleri artırılacaktır. Ahlat’ta yaşayan, iş imkanı bulamayan ve maddi zorluklar çeken gençlerin ve yetişkinlerin bu mesleki kurs eğitimlerini alarak, hem ekonomik özgürlüklerini kazanmaları, hem yeni iş sahalarına açılmaları hem de bilgi ve becerilerini paylaşacakları bir mekan oluşturulması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında 25 bireye bilgisayarlı muhasebe kursu, 25 bireye bilgisayar destekli çizim / tasarım kursu, 25 bireye dış ticaret elemanı yetiştirme kursu ve 25 bireye de turizm işletmeciliği kursu verilerek toplamda 4 adet kurs sonrasında 100 bireye almış oldukları mesleki kurslarla ilgili sertifikalar verilecektir. Proje kapsamında verilecek olan seminer ile projenin içeriği ve elde edilen kazanımlar hakkında yöre halkı bilgilendirilecektir. Proje sonrasında Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksekokulu olarak kendi öz kaynaklarımızla projenin sürdürülebilirliği sağlanacaktır.

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi, Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kursu, Bilgisayarlı Çizim / Tasarım Kursu, Turizm İşletmeciliği Kursu’nun 62,970 TL olan bütçesiyle 10 Ay sürecek.

 

 


 HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber ve Fotoğraflar : Serdar Adıyaman / www.ahlathaber.com

 

 

 

 

 

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması