KAYMAKAMLIĞIMIZDAN SERAMİK VE TAŞ İŞLEMECİLİĞİ KURSU PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMLIĞIMIZDAN SERAMİK VE TAŞ İŞLEMECİLİĞİ KURSU


  valii (1)Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, SODES kapsamında seramik ve taş işlemeciliği kursunun açılışını yaptı.

Ahlat Kaymakamlığının hazırladığı “Taş ve Ağaca Sanat nakşedenler” projesi kapsamında seramik ve taş işlemeciliği kursunun açılışını yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kurs hakkındaki genel bilgileri Ahlat Kaymakamımız Sayın Osman Dölek’ten aldı. Ardından kursun açılışını yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kursiyerler ile bir süre sohbet etti, kursiyerlerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından gazetecilere açıklama yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kursiyerlerin meslek öğrendikten sonra kendi istihdam alanlarını yaratabileceklerini ve bu konuda destek verileceğini belirterek:“SODES kapsamında ilimize yaklaşık 6 milyon’a yaklaşık bir ödenek ayrıldı. Bu ödeneğin bir kısmında Ahlat’taki bu projemiz kabul edildi. Daha önce burada taş işçiliği ve seramik kursumuz vardı. Bu kursları biraz daha geliştirmek istiyoruz. Örneğin bakırla başlamışız gümüşe geçeceğiz. Kaymakam bey ve belediye başkanı bu projeyi destekleyecek. Kursa katılan 35 kişiye önce meslek öğretilecek, ardından devam etmek isteyen olursa makine ve tesisat temininde yarımcı olacağız. SODES kapsamında yürütülen kursu daha ticari ve geniş bir alana da taşıyabilecek çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Ahlat Kaymakamımız Sayın Osman Dölek ise, kursiyerlerin meslek öğrendikten sonra kendi iş yerlerini açma seviyelerine gelmelerini ümit ettiklerini ifade ederek: "Seramik ve taş işçiliği olmak üzere 2 kurs açıyoruz. 35 kişi bu kurstan faydalanacak. Kursiyerler burada kendilerine bir meslek edinecekler. Kursu bitirdikten sonra kendi iş yerlerini açabilecekler. Ahlat Turizm ve Kültür yönünden zengin olduğu için buraya çok ziyaretçi geliyor. Gelen ziyaretçilere de yaptıkları eserleri satma imkanına sahip olacaklar" dedi.

Kurs açılışına Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz,Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban’ın yanı sıra kurum amirlerinde katıldığı seramik ve taş işlemeciliği kursunun 4 ay devam edeceği, projenin maliyetinin ise 90 bin TL olduğu belirtildi.

 

 


HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Haber ve Fotoğraflar : Serdar Adıyaman / www.ahlathaber.com

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması