KAYMAKAMIMIZ İLÇEDEKİ PATATES TARLALARINDA ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ İLÇEDEKİ PATATES TARLALARINDA ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ


patates (1)İlçemize yeni atanan Kaymakamımız Osman Dölek’in ilk icraatı, tarlada çiftçilerle patates toplayıp onların sorunlarını dinlemek oldu.

Türkiye’nin patates ambarlardan biri olan Ahlat’ta patates hasadı tüm hızıyla devam ederken, ilçeye birkaç gün önce atanan ilçe Kaymakamımız Osman Dölek, çiftçilere destek amacıyla patates tarlalarına gitti. Çiftçilerle sohbet eden Kaymakamımız çiftçilerin sorunlarını ve pazar koşullarını onardan dinledi. Bu yıl üretimin iyi olduğunu, çiftçilerin ise hasat döneminden memnun olduklarını öğrenen Kaymakamımız çiftçilerle beraber sembolik olarak patates topladı.Patates tarlasında gazetecilere açıklama yapan Kaymakamımız Osman Dölek, Ahlat’ta patates hasadının başladığını belirterek, kendilerinin de hasat döneminde çiftçilerimizle beraber olmak istediklerini söyledi. Ahlat’ta 25 bin dekar bir alanda patates ekiminin yapıldığını hatırlana Kaymakamımız Osman Dölek şöyle konuştu: “Yaklaşık 25 bin dekarlık bir alanda ortalama 100 ila 120 bin ton civarındada patates ürünü elde ediliyor. Burada üretilen patates Türkiye’nin geç hasat edilen ve en kaliteli patateslerindendir. Çiftçilerimize köylülerimize hasat döneminin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Ahlat Ziraat Odası (AHZO) Başkanı Necat Demirden ise kurum ve kuruluşlar arası iyi diyalogun her zaman gerekli olduğuna inandıklarını belirterek; “Çiftçi her zaman devletini yanında görmek istiyor. Hasat döneminde devletimiz kurumlarıyla birlikte çiftçilerimiz ile birlikte oldu. Onlara manevi destek sundu. İlçeye ayak basar basmaz ayağının tozu ile tarlada çiftçimiz ile birlikte olmayı tercih eden sayın kaymakamımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Çiftçiler ise hasat dönemlerinde ilçe kaymakamını, ilçe tarım müdürlüğü ve ziraat odası yetkilerini yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, bu yıl hasatlarının iyi olduğunu, Türkiye pazarında kendilerine güzel bir yer bulduklarını, patatesin kilogramına ise 500 ile 600 kuruş arasında alcı bulduklarını kaydetti.

 


HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması