PDF Yazdır e-Posta

AHLAT'TA 4 AYDA 10 BİN FİDAN DİKİLECEK


 

fidan (1)Kaymakamımız Osman Dölek, 4 ay boyunca 10 bin fidan dikileceğini söyledi.

 

Ahlat İlçe Kaymakamlığı ve İŞ-KUR Müdürlüğü’nün işbirliği ile Tunus deresinde bin hektarlık alana fidan dikimine başlandı. İlçenin Tunus deresinde başlatılan fidan dikimine Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’te katılarak fidan dikti. Dölek, ağaçların önemine değinerek şunları söyledi: “15 işçi 4 ay boyunca fidan dikimini ve bakımını yapacaklar. Fidanların hepsi çam olacak. Geçen yıl dikmiş olduğumuz fidanlarında bakımı yapıyoruz. Diktiğimiz fidanlar ile hem bitki örtüsünü zenginleştirmek istiyoruz hem de oluşabilecek erozyonu önlemek istiyoruz. 10 yıl sonra buralar yemyeşil olacaktır” dedi

 

İlçe Özel İdare Müdürü Zübeyir Ergezen ise geçen yıl dikilen ağaçların yüzde 70’inin tuttuğunu belirterek, bu yıl bakımlarını yapacaklarını söyledi.    

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

ÖĞRENCİLERDEN AHLAT KAYMAKAMINA ZİYARET

23nisan (1)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir grup öğrenci Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’i makamında ziyaret etti.

Kaymakam Dölek , kendini ziyaret eden öğrencilere çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra, Yatılı İlköğretim Okulu öğrencisi Leyla Oruç bir süreliğine kaymakamlık makamına oturttu.

Kaymakamlık Makamına oturan Oruç ; ilçedeki çalışmaları hakkında Kaymakam Dölek’den bilgi aldı. Ardından okullarının ihtiyaçlarını dile getirerek, okulun giriş yolunun düzenlenmesini ve okulda spor malzemelerinin kısıtlı bulunduğunu belirtti, İlçe Spor Müdürlüğünden sportif çalışmlar da kullanılmak üzere spor malzemesi talebinde bulundu . Kaymakamımız Osman Dölek ise, Öğrencimizin talepleri için ilgili kurumlarla görüşüleceğini belirterek ziyaretine gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.    


Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINDA ÇALIŞACAK İŞÇİLER KURA İLE BELİRLENDİ


kura (1)Ahlat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ağaçlandırma çalışmalarında çalıştırılacak 15 geçici işçi kura ile belirlendi.

Ahlat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ağaçlandırma çalışmalarında çalıştırılacak 15 geçici işçi kura ile belirlendi.

Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, İş-Kur Bitlis İl Müdürü Alaattin Aslan ve İlçe Özel İdare Müdürü Zübeyr Ergezen’in katılımıyla ağaçlandırma işlerinde 4 ay süreyle çalışacak 15 işçi noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi. Ağaçlandırma çalışmalarında çalışmak üzere İş-Kur'a başvuran 33 aday arasında noter huzurunda gerçekleştirilen kurada 15 kişi seçilirken 4 kişi ise yedek olarak belirlendi.

Kura sonunda kısa bir konuşma yapan İş-Kur İl Müdürü Alaattin Arslan, kura ile belirlenen 15 işçinin 2 Mayıs itibariyle 4 ay süreyle çalışacaklarını, işçilere asgari ücretle maaş ödeneceğini ve sigorta primlerinin yatırılacağını söyledi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KÖY GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

kaymakamkoy (1)Ahlat Kaymakamlığımızın köy gezileri devam ediyor. Kaymakamımız Osman Dölek’in köy gezi ve incelemelerine, ilçe Özel İdare Müdürü Zübeyir ERGEZEN ve İlçe Müftüsü Zahit DEMİREL de eşlik etti. Yaz mevsimi ile birlilikte köylere giden Kaymakamımız, köylerde yaptıkları incelemelerde eksiklikleri yerinde tespit edilerek, gerekli önlemlerin alınması için görevlilere talimat verdi.

 

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


AHLAT'TA NEVRUZ KUTLAMALARI RENKLİ GEÇTİ


nevruz2011 (1)Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlama Programı çerçevesinde etkinlikler düzenlendi. Ahlat Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış oldukları programa, Ahlat Kaymakam’ı Osman Dölek, Garnizon Komutan’ı H. Hasan Taner, Ahlat Belediye Başkan Vekili Bekir Teker, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Ahlat Yatılı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Müzik öğretmenleri ve öğrenciler birlikte türküler söyledi. Yumurta tokuşturmak için protokole yumurta dağıtıldı. Daha sonra Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’in nevruz ateşini yakması ve örs üzerinde demir dövmesinin ardından, yumurta taşıma yarışması, balon patlatma, halat çekme ve ip atlama yarışmaları yapıldı. Yarışmada 1’inci gelen öğrencilere ödüllerini Ahlat Kaymakamı Osman Dölek verdi. Daha sonra davul ve zurna eşliğinde nevruz ateşi etrafında halaylar çekildi. Program verilen yemeğin ardından sona erdi.

 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması