PDF Yazdır e-Posta

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINDA ÇALIŞACAK İŞÇİLER KURA İLE BELİRLENDİ


kura (1)Ahlat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ağaçlandırma çalışmalarında çalıştırılacak 15 geçici işçi kura ile belirlendi.

Ahlat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ağaçlandırma çalışmalarında çalıştırılacak 15 geçici işçi kura ile belirlendi.

Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, İş-Kur Bitlis İl Müdürü Alaattin Aslan ve İlçe Özel İdare Müdürü Zübeyr Ergezen’in katılımıyla ağaçlandırma işlerinde 4 ay süreyle çalışacak 15 işçi noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi. Ağaçlandırma çalışmalarında çalışmak üzere İş-Kur'a başvuran 33 aday arasında noter huzurunda gerçekleştirilen kurada 15 kişi seçilirken 4 kişi ise yedek olarak belirlendi.

Kura sonunda kısa bir konuşma yapan İş-Kur İl Müdürü Alaattin Arslan, kura ile belirlenen 15 işçinin 2 Mayıs itibariyle 4 ay süreyle çalışacaklarını, işçilere asgari ücretle maaş ödeneceğini ve sigorta primlerinin yatırılacağını söyledi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KÖY GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

kaymakamkoy (1)Ahlat Kaymakamlığımızın köy gezileri devam ediyor. Kaymakamımız Osman Dölek’in köy gezi ve incelemelerine, ilçe Özel İdare Müdürü Zübeyir ERGEZEN ve İlçe Müftüsü Zahit DEMİREL de eşlik etti. Yaz mevsimi ile birlilikte köylere giden Kaymakamımız, köylerde yaptıkları incelemelerde eksiklikleri yerinde tespit edilerek, gerekli önlemlerin alınması için görevlilere talimat verdi.

 

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


AHLAT'TA NEVRUZ KUTLAMALARI RENKLİ GEÇTİ


nevruz2011 (1)Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlama Programı çerçevesinde etkinlikler düzenlendi. Ahlat Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış oldukları programa, Ahlat Kaymakam’ı Osman Dölek, Garnizon Komutan’ı H. Hasan Taner, Ahlat Belediye Başkan Vekili Bekir Teker, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Ahlat Yatılı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Müzik öğretmenleri ve öğrenciler birlikte türküler söyledi. Yumurta tokuşturmak için protokole yumurta dağıtıldı. Daha sonra Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’in nevruz ateşini yakması ve örs üzerinde demir dövmesinin ardından, yumurta taşıma yarışması, balon patlatma, halat çekme ve ip atlama yarışmaları yapıldı. Yarışmada 1’inci gelen öğrencilere ödüllerini Ahlat Kaymakamı Osman Dölek verdi. Daha sonra davul ve zurna eşliğinde nevruz ateşi etrafında halaylar çekildi. Program verilen yemeğin ardından sona erdi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


DEPREM SONRASI HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI


deprem (1)22/02/2011 tarihinde İlçesi Ovakışla Beldesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından hasar tespit çalışmaları yapıldı.

22/02/2011 tarihinde İlçesi Ovakışla Beldesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden dolayı hasar meydana gelen mahalle ve köylerden gelen müracaatlar üzerine Acil Afet Müdürlüğü tarafından tespit edilen Az Hasarlı – Çok Hasarlı – Hafif Hasarlı olmak üzere üç kategoride değerlendirme yapıldı. Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ilçemiz Otluyazı köyüne giderek hasarın hangi boyutta olduğunu inceleyerek, Depremde hasar gören vatandaşlarımıza talep etmeleri halinde depolarında bulunan çadırlardan vereceğini belirtti.

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

SODES KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI


sod (1)Bitlis Valiliği, Bitlis Eren Üniversitesi, Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri Devlet Planlama destekli SODES Kapsamındaki Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi kursunun açılışı yapıldı.

Kurs açılışına Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz’ın yanısıra, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve kurum amirleri katıldı. Ahlat Meslek Yüksek Okulu’nda 10 ay sürecek olan kursta Bilgisayarlı Muhasebe eğitiminin yanı sıra, Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kursu, Bilgisayarlı Çizim/ Tasarım Kursu işle Turizm İşletmeciliği Kursunun toplam 62 bin 970 lira proje bütçesinin olduğu belirtildi.

 

 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması