PDF Yazdır e-Posta

AHLAT’LI GENÇLER TAŞ VE AĞACA SANAT NAKŞETTİ 


sodesvali (1)Valimiz Nurettin Yılmaz, Ahlatlı gençlerin taş ve ağaca sanat nakşettiklerini belirterek” Yarın bizde tarih olacağız. Tarihi birebir kopyalamanın da bir manası yok. Ama kendi özgün eserlerimizi de kullanacağız” dedi.

Bitlis Valiliği koordinasyonunda, Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülmekte olan Taş ve Ağaca Sanat Nakşedenler Projesi kapsamında bir sergi düzenlendi. Ahlat Selçuklu Kültür Merkezinde düzenlenen sergide 32 kursiyerin eserleri sergilendi.Serginin açılışına Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkan vekili Coşkun Yıldırım, Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Vali Nurettin Yılmaz ise Serginin açılışını yaptı. Burada gazetecilere sergi hakkında bilgi veren Vali Yılmaz; Ahlat’ın ilin tarihi zenginlikleri yönünden en zengin ilçesi olduğunu belirterek, bu projenin ise önemli olduğunu söyledi.Vali Yılmaz; “Ahlat Kazılarında elde edilen eserlere baktığımız zaman Ahlat’ın geçmişte önemli bir seramik üretim merkezi olduğunu görüyoruz.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

VALİMİZ NURETTİN YILMAZ AHLAT'TA İNCELEMELERDE BULUNDU


valikoyziyareti (1)İlçemizi ziyaret eden Bitlis valisi Nurettin Yılmaz 2010-2011 yıllarında Devlet imkanlarından kredili yatırımlardan hayvancılık ve tarım alanında faaliyet gösteren vatandaşları tebrik etti.

İlçemizi ziyaret eden Bitlis valisi Nurettin Yılmaz 2010-2011 yıllarında Devlet imkanlarından kredili yatırımlardan hayvancılık ve tarım alanında faaliyet gösteren vatandaşları tebrik ederek Ahlat’tın bu bu yönde çok başarılı ve kredileri yerinde kullandığını, Ahlat tarım alanında başarılı ilçelerden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Ahlat’ın en yakın köyü olan Soğanlı köyüne giderek kredili yatırımları yerinde incelerek, Köy muhtarını da tebrik etti.   

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


2011 KÖYDES PROJE KAPSAMINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR

 

golgoren (1)İlçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı 2011 KÖYDES Projesi kapsamında Köy yollarında asfalt yapımı, içme suyu çalışmalarının devam ediyor. Kuşhane köyü 8 km. 1 nci kat asfalt yapımı, Gölgören Köyü yol çalışması 2.800 mt. Yeni Köprü içme suyu isale hattı çalışmalarına ait fotoğraflar.

Ahlat Kaymakamı Osman Dölek Bir çok çalışmayı yerinde izleyerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZDAN TAŞ OCAKLARINA ZİYARET


tasocagi (1)Ahlat Kaymakamı Osman Dölek Taş ocaklarını ziyaret etti.

Ahlat Kaymakamı Osman Dölek Ahlat İlçesi'nde, yöreye has volkanik 'Ahlat Taşı' nı ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Nemrut Dağı eteklerindeki toprak altında bulunan taş ocaklarını ziyaret ederek taş işçilerinin bunaltıcı sıcaklara aldırmadan kızgın güneşin altında ilkel yöntemlerle,alın terlerini silerek çıkartmalarını izleyip taş işçilerinden çıkartıkları taş kütleleri hakkında bilgiler aldı.

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

21'NCİ ULUSLAR ARASI AVRASYA - AHLAT KÜLTÜR BULUŞMASI ŞENLİKLERİ


KHAFTASI1Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen “21'nci Uluslar arası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri” mehteran ve Halk oyunları gösterisi ile başladı.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen “21'nci Uluslar arası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri” mehteran ve Halk oyunları gösterisi ile başladı.

Ahlat Cumhuriyet Meydanı'nda çelenklerin Atatürk büstüne bırakılması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

21'nci Uluslar arası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenliklerine Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Muş Valisi Valisi Ali Çınar, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek,Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban,Adilcevaz Belediye Başkanı Adnan Gürsoy, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Program Selçuklu Çarşı meydanında Mehteran ekibinin gösterisiyle devam etti. Mehteranlar seslendirdikleri bir birinden güzel marş ve türkülerle izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Daha sonra “21'nci Uluslar arası Avrasya-Ahlat Kültür Buluşması Şenlikleri” açılışı yapıldı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz burada yaptığı konuşmada, Ahlat’ın her geçen gün hızla gelişen bir ilçe olduğunu belirterek, yapılan programla da bir önceki seneye göre gelişen bir etkinlik olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz: “Atölyeleri hepinizin gidip görmesini istiyorum. Orda ürettiğimiz mamulleri görmenizi istiyorum. Ve yine dünyaca meşhur Ahlat bastonlarımızı da burada sergilemeyi planlıyoruz. Geçen sene Türk cumhuriyetlerinden gelen ressamların Bitlis’in ve Ahlat’ın resimlerini yağlı boya tablolarını birer sanat eseri olarak hazırlayıp bize sundular. Bu sene yine aynı şekilde ressamlarımız sadece Ahlatla ilgili resim çalışmalarını yaptılar. Bütün Ahlatlıların da bu resim çalışmalarını gelip görmelerini istiyorum.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması