PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZIN  YENİ YIL MESAJIosmandolek

Birlik, beraberlik, huzur ve güven içinde bir yılın daha sonuna geldik ve yeni bir yılı karşılıyoruz Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıp, yeni bir yıla giriyoruz. Her yeni yıl, umut ve iyimserliğin egemen olduğu taze bir başlangıç demektir. Büyük umutlarla karşıladığımız yeni yılın yurdumuza, ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, başarı, bereket ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
                                                                                                                 
Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

5 BİN 506 KİŞİ TAPUSUNA KAVUŞTU


tapu 1 (1)Ahlat Kadastro Müdürlüğü tarafından, Ağrı’nın Patnos ilçesinde yürütülen tesis kadastro işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte 5 bin 506 hak sahibine tapuları verildi.

  İlçemiz Hükümet Konağı'nda düzenlenen törene Tapu Kadastro Van 15. Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, Ahlat Kadastro Müdürlüğü'nün, Patnos’ta yürüttüğü çalışmalar sonucu, 5 bin 506 hak sahibinin tapusunu aldığını belirtti.

Kılıç, özverili çalışmalarından dolayı Ahlat İlçe Kadastro Müdürlüğü ve çalışanlarını da kutladığını belirterek, çalışılanlarını tebrik etti.

  İlçemiz Kadastro Müdürü Veysi Çelik ise, Ahlat Kadastro yetkisinde bulunan Patnos’ta 2010 yılında 18 birimde yaptıkları çalışmalarla 14 bin hak sahibine tapu verildiğini hatırlatarak şöyle konuştu:
  “Bu yıl Patnos'un Alpaslan Mahallesi ile Çukurbağ, Değirmendüzü ve Çaputlu köyleri olmak üzere 4 birimde tesis kadastro çalışmasını tamamladık. Bu çalışma kapsamında 5 bin 506 hak sahibine ise tapu verildi. Son yapılan yasa değişikliği nedeniyle, Patnos’ta 13 biriminde kadastro çalışmaları Ağrı Kadastro Müdürlüğü tarafından yapılacak" dedi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMLIK VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ


voleybol (1)Bitlis'in Ahlat Kaymakamlığı, tarafından düzenlenen voleybol turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ahlat Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nce düzenlenen voleybol turnuvası sona erdi. Toplam 16 takımın katıldığı turnuva, 4 ayrı grup halinde oynandı. Turnuva sonucunda derece girenlerin ödüllerini Ahlat Kaymakamı Osman Dölek tarafından makamında verildi. Yapılan müsabakaların ardından Selçuklu Lisesi birinci, Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu ikinci, Muzaffer İncesu İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu. Centilmenlik ödülünü ise Yeniköprü İlköğretim Okulu oyuncularından Azize Yurtseven'e verildi.

Sporcuları makamında kabul eden Kaymakam Osman Dölek, ödül töreninin ardından sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

AHLAT’TA KARNE SEVİNCİ


karne (3)Bitlis’in Ahlat ilçesinde 9 bin 942 öğrenci karne sevinci yaşadı.

2010-2011 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yunus Ensari İlköğretim Okulu’nda bir program düzenlendi. Programa Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç ve öğrenci velileri katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Osman Dölek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç öğrencilere sembolik olarak karne verdi.

Karnesini alan bazı öğrenciler sevinç yaşarken, ders notları istediği gibi olmayan öğrenciler ise buruk bir sevinç yaşadı.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

AHLAT’LI GENÇLER TAŞ VE AĞACA SANAT NAKŞETTİ 


sodesvali (1)Valimiz Nurettin Yılmaz, Ahlatlı gençlerin taş ve ağaca sanat nakşettiklerini belirterek” Yarın bizde tarih olacağız. Tarihi birebir kopyalamanın da bir manası yok. Ama kendi özgün eserlerimizi de kullanacağız” dedi.

Bitlis Valiliği koordinasyonunda, Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülmekte olan Taş ve Ağaca Sanat Nakşedenler Projesi kapsamında bir sergi düzenlendi. Ahlat Selçuklu Kültür Merkezinde düzenlenen sergide 32 kursiyerin eserleri sergilendi.Serginin açılışına Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkan vekili Coşkun Yıldırım, Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Vali Nurettin Yılmaz ise Serginin açılışını yaptı. Burada gazetecilere sergi hakkında bilgi veren Vali Yılmaz; Ahlat’ın ilin tarihi zenginlikleri yönünden en zengin ilçesi olduğunu belirterek, bu projenin ise önemli olduğunu söyledi.Vali Yılmaz; “Ahlat Kazılarında elde edilen eserlere baktığımız zaman Ahlat’ın geçmişte önemli bir seramik üretim merkezi olduğunu görüyoruz.

 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması