PDF Yazdır e-Posta


BAŞBAKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN AHLATT’A İNCELEMELERDE BULUNDU


basbakan (1)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan ve Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak ta bilinen Dünya'nın en büyük İslam Mezarlığını gezdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan beraberindekilerle birlikte Selçuklu Mezarlığı'nı ve buradaki abidevi mezar taşlarını inceledi. Burada Selçuklu Mezarlığı ve tarihi hakkında yetkililerden bilgi aldı Çalışmalara her türlü maddi desteğin verildiğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra, Ahlat Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı. Burada vatandaşlara seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışını yaptığı kültür merkezinin temelinin 1992'de atıldığını ancak bitirilemediğini belirterek, kendi iktidarları döneminde çok kısa sürede inşaatın tamamlandığını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Tabi Ahlat çok zengin bir yer ama bu zenginliğin farkında değiliz. İnşallah bugün ilk ziyareti yaptığımız Ahlat Selçuklu Kabristanı'nın süratle ele alıyoruz. Şu anda proje çalışmaları tamamlanmak üzere, bu proje çalışmalarından sonra burada da birçok bürokratik engeller var. Bu bürokratik engelleri de aşmak suretiyle inşallah Selçuklu buradaki Kabristanını ele alarak bu eserlerimizi meydana çıkarıp etrafını tamamıyla gayet güzel bir ihata duvarıyla çevireceğiz. Kabristan neresidir belli olacak. Girişi belli olacak, karşılama yerleri belli olacak, ağırlama yerleri belli olacak ve böylece inşallah bu tarihi mezarlığımızda Selçuklu Kabristanıyla da Ahlat çok daha farklı bir yapıya kavuşmuş olacak.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 CUMHURİYETİN 87.YILDÖNÜMÜNÜ AHLAT’TA COŞKUYLA KUTLANDI


 cumhuriyet2010 (1)29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutlandı.

Cumhuriyetin 87.yıldönümünü hükümet konağı önünde ki Cumhuriyet Meydanında Atatürk’ün büstüne çelenkler konulmasıyla başladı. Daha sonra ilçe stadyumunda düzenlenen törenlere geçildi. Şehir Stadyumunda düzenlenen törenlerde İlçe Kaymakamımız Osman Dölek, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hasan Taner Özbey, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kaymakamımız Osman Dölek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Cumhuriyetin milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı olduğunu vurgulayan Kaymakamımız, Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvetin milletin kendisi olduğunu vurguladı.

Cumhuriyetin 87.yıldönümünü programı, öğrencilerin şiirler okumasının ardından, şiir, kompozisyon ve koşuda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Geçit töreni ile kutlamalar sona erdi.Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZ İLÇEDEKİ PATATES TARLALARINDA ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ


patates (1)İlçemize yeni atanan Kaymakamımız Osman Dölek’in ilk icraatı, tarlada çiftçilerle patates toplayıp onların sorunlarını dinlemek oldu.

Türkiye’nin patates ambarlardan biri olan Ahlat’ta patates hasadı tüm hızıyla devam ederken, ilçeye birkaç gün önce atanan ilçe Kaymakamımız Osman Dölek, çiftçilere destek amacıyla patates tarlalarına gitti. Çiftçilerle sohbet eden Kaymakamımız çiftçilerin sorunlarını ve pazar koşullarını onardan dinledi. Bu yıl üretimin iyi olduğunu, çiftçilerin ise hasat döneminden memnun olduklarını öğrenen Kaymakamımız çiftçilerle beraber sembolik olarak patates topladı.Patates tarlasında gazetecilere açıklama yapan Kaymakamımız Osman Dölek, Ahlat’ta patates hasadının başladığını belirterek, kendilerinin de hasat döneminde çiftçilerimizle beraber olmak istediklerini söyledi. Ahlat’ta 25 bin dekar bir alanda patates ekiminin yapıldığını hatırlana Kaymakamımız Osman Dölek şöyle konuştu: “Yaklaşık 25 bin dekarlık bir alanda ortalama 100 ila 120 bin ton civarındada patates ürünü elde ediliyor. Burada üretilen patates Türkiye’nin geç hasat edilen ve en kaliteli patateslerindendir. Çiftçilerimize köylülerimize hasat döneminin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KAYMAKAMIMIZ ŞEKERPANCARI ÜRETİCİLERİNİ DİNLEDİ


pancar (9) Yetkililerden ve çiftçilerden Ahlat patatesi hakkında bilgi alan Kaymakamımız Osman Dölek, daha sonra tarladan ayrılarak pancar ekim alanlarını inceledi.

Ahlattaki şeker pancarı ve üretimi hakkında İlçe tarım ve ziraat odası yetkililerinden bilgi alan kaymakamımız daha sonra şeker pancarı üreticilerinden ilçenin şeker pancarı potansiyeli hakkında görüş alış verişinde bulundu.

 

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


AHLAT'IN YENİ KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI


Ahlat Kaymakaosmandolekmlığına atanan Osman Dölek göreve başladı.

Ahlat Kaymakamlığına atanan Osman Dölek 1976 yılında Silifke’ nin Sömek Köyünde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Erdemli’de Lise Öğrenimini Çankırı’da tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Konya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı. 2004–2005 yılları arasında Fransa’ da Yabancı Dil Eğitimi aldı.Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamladıktan sonra kura ile Edirne İli Süloğlu İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. 2007–2009 yılları arasında Erzurum Pazaryolu İlçesinde Kaymakamlık görevini yapmakta iken İçişleri Bakanlığının 27.07.2009 tarih ve 12696 sayılı Kararnamesi ile Çekerek Kaymakamlığına ve oradan da İlçemiz Kaymakamlık görevine atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması