PDF Yazdır e-Posta


KÖY GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

kaymakamkoy (1)Ahlat Kaymakamlığımızın köy gezileri devam ediyor. Kaymakamımız Osman Dölek’in köy gezi ve incelemelerine, ilçe Özel İdare Müdürü Zübeyir ERGEZEN ve İlçe Müftüsü Zahit DEMİREL de eşlik etti. Yaz mevsimi ile birlilikte köylere giden Kaymakamımız, köylerde yaptıkları incelemelerde eksiklikleri yerinde tespit edilerek, gerekli önlemlerin alınması için görevlilere talimat verdi.

 

 

 

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


AHLAT'TA NEVRUZ KUTLAMALARI RENKLİ GEÇTİ


nevruz2011 (1)Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlama Programı çerçevesinde etkinlikler düzenlendi. Ahlat Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış oldukları programa, Ahlat Kaymakam’ı Osman Dölek, Garnizon Komutan’ı H. Hasan Taner, Ahlat Belediye Başkan Vekili Bekir Teker, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Ahlat Yatılı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Müzik öğretmenleri ve öğrenciler birlikte türküler söyledi. Yumurta tokuşturmak için protokole yumurta dağıtıldı. Daha sonra Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’in nevruz ateşini yakması ve örs üzerinde demir dövmesinin ardından, yumurta taşıma yarışması, balon patlatma, halat çekme ve ip atlama yarışmaları yapıldı. Yarışmada 1’inci gelen öğrencilere ödüllerini Ahlat Kaymakamı Osman Dölek verdi. Daha sonra davul ve zurna eşliğinde nevruz ateşi etrafında halaylar çekildi. Program verilen yemeğin ardından sona erdi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


DEPREM SONRASI HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI


deprem (1)22/02/2011 tarihinde İlçesi Ovakışla Beldesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından hasar tespit çalışmaları yapıldı.

22/02/2011 tarihinde İlçesi Ovakışla Beldesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden dolayı hasar meydana gelen mahalle ve köylerden gelen müracaatlar üzerine Acil Afet Müdürlüğü tarafından tespit edilen Az Hasarlı – Çok Hasarlı – Hafif Hasarlı olmak üzere üç kategoride değerlendirme yapıldı. Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ilçemiz Otluyazı köyüne giderek hasarın hangi boyutta olduğunu inceleyerek, Depremde hasar gören vatandaşlarımıza talep etmeleri halinde depolarında bulunan çadırlardan vereceğini belirtti.

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

SODES KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI


sod (1)Bitlis Valiliği, Bitlis Eren Üniversitesi, Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri Devlet Planlama destekli SODES Kapsamındaki Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi kursunun açılışı yapıldı.

Kurs açılışına Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz’ın yanısıra, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Mahmut Doğru, Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve kurum amirleri katıldı. Ahlat Meslek Yüksek Okulu’nda 10 ay sürecek olan kursta Bilgisayarlı Muhasebe eğitiminin yanı sıra, Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kursu, Bilgisayarlı Çizim/ Tasarım Kursu işle Turizm İşletmeciliği Kursunun toplam 62 bin 970 lira proje bütçesinin olduğu belirtildi.

 

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMLIĞIMIZDAN SERAMİK VE TAŞ İŞLEMECİLİĞİ KURSU


  valii (1)Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, SODES kapsamında seramik ve taş işlemeciliği kursunun açılışını yaptı.

Ahlat Kaymakamlığının hazırladığı “Taş ve Ağaca Sanat nakşedenler” projesi kapsamında seramik ve taş işlemeciliği kursunun açılışını yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kurs hakkındaki genel bilgileri Ahlat Kaymakamımız Sayın Osman Dölek’ten aldı. Ardından kursun açılışını yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kursiyerler ile bir süre sohbet etti, kursiyerlerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından gazetecilere açıklama yapan Bitlis Valimiz Sayın Nurettin Yılmaz, kursiyerlerin meslek öğrendikten sonra kendi istihdam alanlarını yaratabileceklerini ve bu konuda destek verileceğini belirterek:“SODES kapsamında ilimize yaklaşık 6 milyon’a yaklaşık bir ödenek ayrıldı. Bu ödeneğin bir kısmında Ahlat’taki bu projemiz kabul edildi. Daha önce burada taş işçiliği ve seramik kursumuz vardı. Bu kursları biraz daha geliştirmek istiyoruz. Örneğin bakırla başlamışız gümüşe geçeceğiz. Kaymakam bey ve belediye başkanı bu projeyi destekleyecek. Kursa katılan 35 kişiye önce meslek öğretilecek, ardından devam etmek isteyen olursa makine ve tesisat temininde yarımcı olacağız. SODES kapsamında yürütülen kursu daha ticari ve geniş bir alana da taşıyabilecek çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 121 122 123 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması