PDF Yazdır e-Posta

AHLAT’TA YENİ ÇİPLİ KİMLİK KARTI BAŞVURUSUNU İLK OLARAK KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU YAPTI


1kim1

Ahlat Nüfus Müdürlüğü'nde yeni çipli kimlik kartları verilmeye başlandı. Ahlat’ta yeni çipli kimlik kartı başvurusunu ilk olarak Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu yaptı. Ahlat İlçe Nüfus Müdürü Özcan Okuyucu, yeni çipli kimlikler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Yeni kimlik kartının Ahlat'ta ilk olarak Kaymakam Tekbıyıkoğlu'na verileceğini ifade eden Nüfus Müdürü Okuyucu: "İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünün yürüttüğü, dünyanın en büyük bilişim projelerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin otobanı MERNİS projesinin aşamalarından olan kimlik kartı projesi ile ülkemizin her yerinde olduğu gibi Ahlat ilçemizde de 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren verilmeye başlanacak" dedi. Yeni kimlik kartı ile ilgili başvuru ve diğer işlemler hakkında bilgi veren Müdür Okuyucu:

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN BÜLENT TEKBIYIKOĞLU'NUN YENİ YIL DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


6a

Sevinç ve üzüntüleri ile 2016 yılını uğurlarken, yeni girceğimiz 2017 yılın hayırlı olacağına inanıyorum.

       Yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum. Yeni yılda ilçemizi her alanda daha da geliştirmek, vatandaşlarımızın geleceğe ümit ve güvenle bakmalarını sağlamak amacıyla toplumun tüm kesimleriyle işbirliği içerisinde daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Şehit ve gazi yakınlarımızın, saygıdeğer Ahlat’lı  hemşehrilerimin, ilçemizde görev yapan tüm kamu personelinin ve basın mensuplarının yeni yılını sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KUTLU ŞEHİR AHLAT'IN TANITIM FİLMİ  ANKARA'DA GÖSTERİME GİRDİ


4782802

Ahlat İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Sanal alemde Ahlat” projesi kapsamında hazırlanan kısa filmlerin ilk gösterimi Ankara’da yapıldı.
Ahlat İlçe Kaymakamlığının girişimiyle Türk milletinin Anadolu'daki hikayesinin başladığı yer olarak tanımlanan Ahlat'ın tarihi ve kültürel misyonunu anlatan kısa filmlerin ilk gösterimi Ankara'da yapıldı.
Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenen tanıtım kokteyline bürokrasiden yoğun katılım olurken, geceye katılan Diriliş Ertuğrul dizisinin Bamsı ve Abdurrahman karakterleri ise yoğun ilgi gördüler.  
Öte yandan Ahlat tanıtım filmini gerek Diriliş Ertuğrul Dizisi sosyal medya hesaplarından paylaşılması gerekse Yapımcı Mehmet Bozdağ tarafından paylaşılması kısa sürede paylaşım rekoru kırdı. 
 
Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

BİTLİS YÜKSEK SESLE TERÖRE HAYIR DEDİ


15578584 10153915249460683 9020323893717748276 n

Gökmeydan miting alanında toplanan yaklaşık 5 bin kişi, hep bir ağızdan teröre tepki gösterirken, ‘Kürt-Türk kardeştir, ayrım yapan kalleştir’ sloganları attı. Soğuk havaya aldırış etmeden toplanan binlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ve teröre tepki sözleriyle birlik beraberlik örneği sergilediler. Öğlen saatlerinde başlayan teröre tepki mitingi, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. “Çanakkale Destanı” ve “Ben Anadolu’yum” şiirlerinin okunmasının ardından sivil toplum örgütleri (STK) adına ilk olarak konuşan Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, “Bizlerin bin yıldır bu topraklarda yaşadığımızı hesap edemiyorlar.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİNCE HAZIRLANAN VE KABUL EDİLEN FOTOĞRAF SÜTÜDYOSU AÇILIŞI YAPILDI


1

Ahlat İlçe Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve KOSGEB tarafından kabul görülerek hibe desteği ile kurulan Selçuklu Fotoğraf Stüdyosu açıldı.

  İş yerinin açılış törenine Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat Esnaf Odası Başkanı Mesut Şeker, bazı kurum amirleri ile muhtarlar, vatandaşlar ve esnaflar katıldı.

  İş yeri Müftü İmamoğlu'nun yaptığı dua ile açıldı. Burada bir açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu: "İnşallah ilçemiz ekonomisine bu ufak başlayan çark, daha hızlı dönerek daha büyük ivmeler kazandırır. 2015 yılının Şubat ayında proje ofisimizi açmıştık. Proje ofisinde şuana kadar 233 tane proje üretildi. Bunların belirli bir kısmı kamu projesiydi.

 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması