PDF Yazdır e-Posta

İLÇEMİZDE 2016 - 2017 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILININ İLK KARNELERİNİ KAYMAKAMIMZ VERDİ


1832370

  Ahlat'ta 2016-2017 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte 10 bin 128 öğrenci karne sevinci yaşadı.

  Ahlat Bayındır İlkokulunda düzenlenen karne törenine, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı A.Zafer Bayram, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent Bildirici ve Taner Dalga katıldı.   Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden protokol üyeleri, onlarla bir süre sohbet ederek karnelerini kontrol ettiler. Öğrencilere karnelerini dağıtan Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, öğrencilere iyi tatiller dileklerinde bulundular. Burada ki karne törenin ardından Ergezen Ortaokulu'na geçen protokol üyeleri, burada da sınıfları gezerek öğrencilerle hem sohbet ettiler hem de karnelerini dağıttılar.

  Düzenlenen karne töreni çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KOSGEB'TE PROJELERİ ONAYLANAN GİRİCİMCİLER KAYMAKAMIMIZA TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDULAR


1 kosgeb

  Ahlat Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Bürosu tarafından hazırlanarak Girişimcilik Destek Programına sunulan:

GÜLŞEN TARIM MAKİNALARI, AKÇELİK TANTUNİ, GÜLSAR TAHİN ÜRETİMİ ATÖLYESİ, CAŞKUN TAŞ İŞLETMECİLİĞİ, KEMER LOKANTA, KOÇ BERBER, ŞAHİN BÜFE ve YILDIZ TUHAFİYE  projeleri  başarılı bulunarak KOSGEB tarafından destekleme kapsamına alındı.

 Projeleri onaylanarak faaliyetlerine başlayan vatandaşlar destek ve katkılarından dolayı İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkur ziyaretinde bulundular.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ İLÇEMİZDE

COŞKU İLE KUTLANDI


244045

İlçemizde19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı renkli görüntüler oluştururken, gençler dev Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle kilometrelerce yürüdü.

Ahlat’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Program, sabah saatlerinde Emir Bayındır Kümbeti önünden başlayarak, Aşağı Çarşı Meydanı’na kadar süren gençlik yürüyüşüyle başladı. Dev bayrak eşliğinde tören alanına kadar yürüyen gençler, burada düzenlenen kutlama alanına ise mehter marşlarıyla girdi. Halkın büyük ilgi gösterdiği kutlamalar, güreş ve kickboks gösterileriyle devam etti.Daha sonra 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle birlikte program sona erdi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


6a

İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu 19 Mayıs Atatürkü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kutlama mesajı yayımladı. Kaymakamımız  mesajın da, “Tarihin Dönüm noktalarından olan bu büyük gün, Büyük Türk Milletinin istiklal yolundaki umutlarının inanca dönüştüğü, Milli değerlerin yeşerdiği, kurtuluş meşalesinin yakıldığı ve Necib Türk Milleti’nin tarihini ve talihini değiştiren günün adıdır. 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık meşalesini Samsun’dan yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aynı zamanda doğum günü olarak kabul ettiği gün olup Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Bu inançla gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, 19 Mayısı bir bayram olarak gençlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal yolunda mücadele eden tüm Milli Mücadele Kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU AHLAT MYO'NUN DÜZENLEDİĞİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI


1842

Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksekokulu (MYO) 2016-2017 mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

  Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, bazı kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması