PDF Yazdır e-Posta

BİTLİS YÜKSEK SESLE TERÖRE HAYIR DEDİ


15578584 10153915249460683 9020323893717748276 n

Gökmeydan miting alanında toplanan yaklaşık 5 bin kişi, hep bir ağızdan teröre tepki gösterirken, ‘Kürt-Türk kardeştir, ayrım yapan kalleştir’ sloganları attı. Soğuk havaya aldırış etmeden toplanan binlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ve teröre tepki sözleriyle birlik beraberlik örneği sergilediler. Öğlen saatlerinde başlayan teröre tepki mitingi, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. “Çanakkale Destanı” ve “Ben Anadolu’yum” şiirlerinin okunmasının ardından sivil toplum örgütleri (STK) adına ilk olarak konuşan Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, “Bizlerin bin yıldır bu topraklarda yaşadığımızı hesap edemiyorlar.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİNCE HAZIRLANAN VE KABUL EDİLEN FOTOĞRAF SÜTÜDYOSU AÇILIŞI YAPILDI


1

Ahlat İlçe Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve KOSGEB tarafından kabul görülerek hibe desteği ile kurulan Selçuklu Fotoğraf Stüdyosu açıldı.

  İş yerinin açılış törenine Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat Esnaf Odası Başkanı Mesut Şeker, bazı kurum amirleri ile muhtarlar, vatandaşlar ve esnaflar katıldı.

  İş yeri Müftü İmamoğlu'nun yaptığı dua ile açıldı. Burada bir açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu: "İnşallah ilçemiz ekonomisine bu ufak başlayan çark, daha hızlı dönerek daha büyük ivmeler kazandırır. 2015 yılının Şubat ayında proje ofisimizi açmıştık. Proje ofisinde şuana kadar 233 tane proje üretildi. Bunların belirli bir kısmı kamu projesiydi.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

İLK KEZ DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA YAYINLANACAK


9e320-bfa81a84u

Ahlat Kaymakamlığı'nın girişimiyle Türk milletinin Anadolu'daki hikayesinin başladığı yer olarak ifade edilen Ahlat'ın tarihi ve kültürel misyonunu anlatan kısa film hazırlandı. Film ilk olarak Diriliş Ertuğrul dizisinin internet sayfasında yer alacak.

Bitlis'in Ahlat İlçesi Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından fonlanan ve "Sanal Alemde Ahlat Projesi" adıyla çekilen filmin tanıtımında sosyal medyanın kullanılacağını ve filmin ilk olarak Diriliş Ertuğrul dizisinin internet sayfasında yer alacağını belirten Tekbıyıkoğlu, ayrıca filmin THY'nin uçak içi eğlence ekranlarında ve kamu spotu olarak televizyonlarda gösterilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN BÜLENT TEKBIYIKOĞLU MEVLİT KANDİLİ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


6a

Kaymakamımz Bülent Tekbıyıkoğlu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in âlemleri şereflendirdiği gece olan Mevlit Kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
Kaymakamımız, mesajında, “Peygamber Efendimiz, insanlığın kin, haset, düşmanlık, savaş, kan, gözyaşı ve zulümle dolu olduğu bir zamanda, insanlığı karanlıklardan aydınlığa taşımıştır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz 23 yıl gibi bir sürede zulmün hakim olduğu coğrafyalara dalga dalga huzur, güven ve emniyet yaymıştır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı, hoşgörüden uzak bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir. Verdiği evrensel mesajlarla sadece İslam âleminde değil tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir Savaşın ve ve gözyaşının eksik olmadığı coğrafyamızda Hazreti Peygamberin dirilten nefesine yine ihtiyaç vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, maddi ve manevi sonsuz güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum” belirtti.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

ENGELLİLER GÜNÜ KAYMAKAMIMIZIN KATILIMLARIYLA AİLE DESTEK MERKEZİNDE KUTLANILDI


IMG-20161203-WA0026

Ahlat Aile Destek Merkezi (ADEM) 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle ilçedeki engellilere özel program düzenledi. Ahlat Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen yemekli programa Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve eşi ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu ev sahipliği yaptı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Ahlat Engelliler İle El Ele Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Neslihan Akdemir, engellileri unutmayarak bu güzel programı hazırlayan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve eşi ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu’na engelli aileleri adına teşekkür etti. Akdemir; “Bize bu fırsatı verdiğiniz için, duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten bunu herkes maalesef yapmıyor. Haklarımız çok fazla, gaspta çok fazla. Bütün ailelerle birlikte bu mücadeleyi yıllarca verdik.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması