PDF Yazdır e-Posta

GENÇ ÇİFTÇİLERİN DESTEKLEHMESİ PROJESİ KAPSAMINDA İLÇEMİZDE 22 GENÇ ÇİFTÇİYE DÜVE DAĞITILDI


IMG-20161203-WA0015

Ahlat ilçesinde "Genç çiftçi projesi" kapsamında 22 çiftçiye 6 adet düve hibesi yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ve üç yıl sürecek olan Genç Çiftçi Hibe programı kapsamında, Ahlat'ta 27 genç çiftçinin projesi kabul edildi.

Bakanlık tarafından ilçeye gönderilen büyükbaş hayvanlar, Ahlat'ta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 22 çiftçiye 6 düve şeklinde dağıtıldı.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

AHLAT ŞEHİD'İ HALİT TOPUZU EBEDİ HAYATA UĞURLADI


893860

- Şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Halit Topuz Ahlat’ta defnedildi- Şehidin arkadaşları bordo beresini kardeşi Haluk Topuz'a taktılar - Şehidin kardeşi Haluk Topuz:  “Bende polisim gerekirse şehit olurum. Ne mutlu ki bana şehit abisiyim”-Bitlis Valisi Çınar:”

 - “Güvenlik güçlerimiz için, 10 bin alım var deniyorsa 180 bin kişi müracaat ediyor. Bunu da tüm namlular, ateşler üzerimize dönmüşken yapıyorlar" 

  - “Bununda anlamı şudur. Vatan için,milletin için, namusumuz için biz bizzat ateşin üstüne gitmeye hazırız diyor bu milletin evlatları”

  - “Tıpkı Sulatan Alparslan'ın Ahlat’ta kefen giydiği gibi kefenlerini giymeye hazır  ve adaylar. Dolaysıyla hep beraber dimdik ayaktayız.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE ÇOŞKU İLE KUTLANILDI


6888670

Ahlat'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

  Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi konferans salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden yaptı.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

İLÇEMİZDE AHLAT TAŞ’NIN ÜRETİMİ, İŞLENMESİ VE PAZARLANMASI İLE  İLGİLİ VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILDI


db251ea4-7c12-4226-a082-b29337c7be05

İlçemizde faaliyet gösteren taş üretim tesislerinin, taş ocaklarının, taş ustalığının, pazarlanması, üretimi, işlenmesi ve tanıtılması ile ilgili sorunlara çözüm bulunması için, Valimiz sayın Ahmet Çınar’ın Başkanlığında, İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanımız A.Mümtaz Çoban’ın katılımlarıyla, ilçemizde faaliyet gösteren taş işletmecileri  Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldiler.

İlk olarak İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu Ahlat taşının geçmişi, üretimi, işlenmesi, taş rezervleri ve diğer sorunları  ile ilgili  sunum yaptı.  Daha sora karşılıklı sorunların anlatıldığı ve öncelikli sorunların belirlenerek bu mesleğin yaşatılması için bir takım kararlar alınarak uygulamaması için el birliği ile çalışılması gerektiğinin önemine vurgu yapılarak  şu kararlar alındı:

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

SAKARYA, SERDİVAN BELEDİYE BAŞKANI YUSUF ALEMDAR KAYMAKAMIMIZA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU


1 serdivan

Sakarya,Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu'nu ziyaret etti.

Kaymakmımızın İlçede  yaptığı çalışmaları beğeniyle takip ediyoruz bu çalışmalarından dolayı başarı dileklerini ve Ahlat'ta bulundukları için duyduğu memnuniyeti ve kendilerine gösterilen misafir perverlikten sebep  Kaymakamımıza teşekkürlerini iletti.

Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ise Serdivan Belediye Başkanını Yusuf Alemdar'ı İlçemizde ağırlamaktan ve ilçemize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendilerine  teşekkür ederek bu nezaket ziyaretin anısına  İlçemizin el sanatı olan Ahlat Bastonu  hediye etti.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması