PDF Yazdır e-Posta

VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR, "ÇOK HAREKETLİ VE CANLANDIRILMIŞ BİR AHLAT OLACAK"


 

2.vali

Ahlat'ta 2 büyük projnine tanıtım toplantısına katılan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, " topyekun düşünüldüğü zaman işte sunumu yapılan projeler, gençlik merkezi, yıllardır yapılan Ahlat festivalleri tamamı birleştiği zaman bu şehirde turizmde, kalkınmada kendiliğinden gelecektir" dedi.

Vali Çınar, Çanakkale'de ki gibi Ahlat'a da gelenlerin kamp yapabilecekleri bir bina inşa ettireceklerini belirterek," Çanakkale'yi ziyarete giden gençlerin kalabileceği bir merkez yaptırmıştım. Orada ki o bina bitti. Dedim ki bunun bir küçüğünü de Ahlat'a yaptıralım. Kararı alındı son aşamasına da gelindi. Bu Cuma günü inşallah parasını da çıkartıyoruz. Burada yine Selçuklu mimarisine uygun bir bina yapılacak.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


AHLAT İÇİN STARTI VERİLEN 2 BÜYÜK PROJENİN TANITIMI YAPILDI


 

IMG 1871

Ahlat için 2 büyük projenin startı verilirken, projelerin faaliyete geçmesiyle birlikte tarihi ve kültürel vizyonuyla bilinen ilçe turizmle canlanacak.

   Harabeşehir Bölgesi Eko Turizm Projesiyle Ahlat’ın bölgenin cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanırken, Ahlat Tarihi Kent Tasarımı projesiyle de tarihin gün yüzüne çıkartılarak tanıtılması ve bu projenin faaliyete geçmesiyle birlikte sadece bölgenin değil Türkiye'nin turizm cazibe merkezleri arasına girmesinin hedeflendiği belirtildi.

   İlçede "Ahlat Tarihi Kent Tasarımı ve Ahlat Harabeşehir Bölgesi Eko Turizm Projelerinin" tanıtım toplantısı yapıldı.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KONVERANS VERİLDİ


 

IMG-20170418-WA0013

Ahlat Müftülüğü, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında konferans programı düzenledi.  Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, bazı kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen program İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra konferans programının açılış konuşmasını Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu yaptı. Yeryüzünün Allah’ın insanoğluna emaneti olduğunu belirten Müftü İmamoğlu; “Bu kıymetli emanet, her anlamda güveni, istikrarı, huzuru ve barışı hak etmektedir. Halbuki bugün insanlık emanete hakkıyla riayet edemediği için küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşanmaktadır.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


KAYMAKAMIMIZ KUTLU DOĞUM HAFTASI MÜNASEBETİ İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


 

6a

Yüce Yaratıcımızın,tüm insanlığa rahmetinin bir tecellisi olarak gönderdiği sevgili Peygamberimizin,Dünyayı şereflendirmeleri münasebeti ile 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu     Doğum haftası’nı idrak ediyoruz.

     Peygamber efendimizin doğumu ayın zamanda evrensel manada güzel ahlak,merhamet ve huzur ile insanlığı buluşturan  çağlar üstü mesaja sahip İslamın Kainata gelişinin müjdesidir.

Farlılıkların düşmanlık vesilesi görüldüğü,vicdanların sustuğu,göz yaşı ve ızdırabın eksik olmadığı günümüz dünyasında,Peygamber efendimizin insanlığa getirdiği bu mesajın çok daha büyük anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.Bu vesile ile Öncelile Ahlat’lı hemşehrilerimin ve Ülkemizin huzur ve barış ortamına katkıda bulunması,bizi daha bir Millet ve daha bir Ümmet olmaya yakınlaştırması temennisi ile tüm Ahlat’lı hemşehrilerimin Kutlu Doğum haftasını tebrik ederim.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KIZILAY VAN BÖLGE BAŞKANLIĞI İLÇEMİZDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATTI


1

Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis'in Ahlat ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

  İlçenin Selçuklu Çarşısı’nda kurulan kan bağışı tırında, Kızılay Van Bölge Kan Merkezi’nden gelen 1 doktor ve 3 flebotomist vatandaşlardan kan bağışı topluyor.

  Kan bağışı tırında görevli bulunan doktor Ömer Keser, rutin olarak belirli zamanlarda kan bağışı aldıklarını belirterek, “Kan bağışında bulunan vatandaşlar ilk önce bir form dolduruyor.

 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması