PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI 


kkk  Kaymakamımız Mesajında: Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaip Kandili'ne ulaşmış bulunuyoruz. Bu mübarek günde milletimizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışanlara inat, bir millet, bir ümmet olarak bir ve beraber olmalıyız.

         Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle Ahlat’lı hemşerilerimin ve  İslam Âleminin mübarek Regaib Kandili’ni kutluyor, bu özel gecenin tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


AHLAT'TA 18 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ VE ZAFERİ PROĞRAMI ÇELENKLERİN BIRAKILMASI İLE BAŞLADI


IMG-20170318-WA0012

  - AHLAT'TA 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

 İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 102. yılı düzenlenen programla kutlanırken, Ahlat Belediyesinin katkılarıyla açılan "Ahlatlı Şehitler Fotoğraf Sergisi" büyük ilgi topladı.

 Ahlat'ta "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 102. yılı düzenlenen programla kutlandı.

  Sabah saatlerinde Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından buradaki program sona erdi.

  Ardından Ahlat Belediyesinin katkılarıyla Halk Eğitimi Merkezinde "Ahlatlı Şehitler Fotoğraf Sergisi"nin açılışı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


AHLAT ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102. YILDÖNÜMÜNÜ SABAH NAMAZINDA MEVLİT OKUTULDU


IMG-20170318-WA0035

Ahlat’ta Şüheda’nın izinde

 İlçe Müftülüğü organizasyonda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla “Şühedanın izinde huzurda niyazdayız” isimli program gerçekleştirildi.

İlçedeki ulu camiide gerçekleşen programa ilçe kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, İlçe Emniyet müdürü Erdem Yaban, İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah namazının ardından şehitler için Kur’an ve Mevlid okunması ile devam eden program şehitlerin ruhuna dua edilmesinin ardından çorba ikramıyla son buldu.

İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu Camilerimizde, ‘Şühedanın izinde huzurda niyazdayız’ diyerek Çanakkale Zaferimizin yıldönümünde aziz şehitlerimizi yad ettik, Cenab-ı Allah’a niyazda bulunduk. Yüce Mevla milletimize bir daha böyle günler yaşatmasın” dedi.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

AHLAT KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİNİN HAZIRLADIĞI 4 PROJE DAHA ONAY ALDI


bülent tekbıyıkoğlu profil resmi

 Ahlat Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Bürosu tarafından  2017 yılı teknik destek projesi kapsamında hazırlanarak DAKA’ya sunulan 4 proje onay aldı.

  Onaylanan projelerimiz:Ahlat Belediye Başkanlığı adına hazırlanan” Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitimi” Ahlat Toplum Sağlığı Merkezi adına hazırlanan “Madde Bağımlılığı ile Mücadele eğitimi” Ahlat Kaymakamlığı adına hazırlanan “Horizon 2020 Programı Eğitimi” Ahlat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılığı adına hazırlanan “Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimi” adlo projelerdir. İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu: hazırlanan kurumsal kapasite geliştirme eğitimi ve Kamulaştırma bilirkişi eğitimi gibi projelerle kurumlarımızın teknik kapasitesinin arttırılacağını, madde bağımlılığı ile mücadele proje ile öğretmen, öğrenci ve velilerimizin madde kullanımına karşı uzman eğitmenlerce eğitileceğini, Horizon 2020 programı proje eğitimi projesi ile personelimizin bilgi ve  görgüsünün arttırılarak daha yüksek bütçeli bilimsel projeler hazırlanacağını belirtti

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZIN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ GÜNÜ ANMA MESAJI


6a

Kaymakammız Bülent Tekbıyıkoğlu  yayımladığı mesajında, Çanakkale zaferi, milletimizin zamanın en güçlü ordularına sahip işgalci devletlerine karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadelenin sonucu olduğunu ifade etti.

    “Ecdadımız bu toprakları yurt edinmek ve edindiği yurdu namus bilip koruyabilmek için birçok savaş yapmış, binlerce şehit vermiştir. Çanakkale savaşı, Milletimizin sergilediği eşsiz Kahramanlık örneklerinden belki de en önemlisidir. 250.000 vatan evladı, namusu için ve vatanı için gözünü kırpmadan, en değerli varlığından canından vazgeçerek şahadet şerbetini içmiştir. Milletimiz Atalarının kanlarıyla emanet ettiği vatanı korumak için hala Şehit vermeye devam etmektedir. Türk Milletine yakışan da budur. Ecdadımızın kemiklerinin sızlatmamak için, Milletçe birlik olarak bu eşsiz vatanı kimseye yar etmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanları için canlarını veren tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Ruhunuz şad olsun.” 

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması