PDF Yazdır e-Posta

 


KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KONVERANS VERİLDİ


 

IMG-20170418-WA0013

Ahlat Müftülüğü, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında konferans programı düzenledi.  Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, bazı kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen program İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra konferans programının açılış konuşmasını Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu yaptı. Yeryüzünün Allah’ın insanoğluna emaneti olduğunu belirten Müftü İmamoğlu; “Bu kıymetli emanet, her anlamda güveni, istikrarı, huzuru ve barışı hak etmektedir. Halbuki bugün insanlık emanete hakkıyla riayet edemediği için küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşanmaktadır.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


KAYMAKAMIMIZ KUTLU DOĞUM HAFTASI MÜNASEBETİ İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


 

6a

Yüce Yaratıcımızın,tüm insanlığa rahmetinin bir tecellisi olarak gönderdiği sevgili Peygamberimizin,Dünyayı şereflendirmeleri münasebeti ile 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu     Doğum haftası’nı idrak ediyoruz.

     Peygamber efendimizin doğumu ayın zamanda evrensel manada güzel ahlak,merhamet ve huzur ile insanlığı buluşturan  çağlar üstü mesaja sahip İslamın Kainata gelişinin müjdesidir.

Farlılıkların düşmanlık vesilesi görüldüğü,vicdanların sustuğu,göz yaşı ve ızdırabın eksik olmadığı günümüz dünyasında,Peygamber efendimizin insanlığa getirdiği bu mesajın çok daha büyük anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.Bu vesile ile Öncelile Ahlat’lı hemşehrilerimin ve Ülkemizin huzur ve barış ortamına katkıda bulunması,bizi daha bir Millet ve daha bir Ümmet olmaya yakınlaştırması temennisi ile tüm Ahlat’lı hemşehrilerimin Kutlu Doğum haftasını tebrik ederim.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KIZILAY VAN BÖLGE BAŞKANLIĞI İLÇEMİZDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATTI


1

Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis'in Ahlat ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

  İlçenin Selçuklu Çarşısı’nda kurulan kan bağışı tırında, Kızılay Van Bölge Kan Merkezi’nden gelen 1 doktor ve 3 flebotomist vatandaşlardan kan bağışı topluyor.

  Kan bağışı tırında görevli bulunan doktor Ömer Keser, rutin olarak belirli zamanlarda kan bağışı aldıklarını belirterek, “Kan bağışında bulunan vatandaşlar ilk önce bir form dolduruyor.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


10 NİSAN POLİS HAFTASI HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖREN İLE KUTLANDI


2

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı. 
  Ahlat'ta düzenlenen tören, sabah saatlerinde hükümet konağı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Akif Kızılkaya tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakılmasıyla sona erdi.

 

  Düzenlenen törenin ardından Ahlat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyarete gelenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
  Polis Haftası'na katılanlar, Ahlat polisi ile hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerini sonlandırdılar.
Düzenlenen törene bazı kurum amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KAYMAKAMIMIZ 10 NİSAN POİS HAFTASI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


6a

Ülkemizin her yerin de olduğu gibi İlçemizde de polislerimiz, İnsanların hak ve özgürlüklerinin güven altında bulundurulması, vatandaşımızın can ve mal emniyetinin sağlanması için özveri ile görev yapmakta ve başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Fedakârca çalışmaları için tüm polislerimize teşekkür eder elde ettikleri başarılardan dolayı kendilerini kutlarım. Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü vesilesi ile Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunarım.   Tüm teşkilat mensuplarının 4-10 Nisan Polis haftasını kutlar Başarılarının devamını dilerim.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması