PDF Yazdır e-Posta

23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ İLÇEMİZDE COŞKU İLE KUTLANDI


6169076

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen programla kutlandı.

  Ahlat belediyesi önünde bulunan Abdullah Gül Parkı'nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Dana sonra çocuklar adına yapılan konuşma ve şiirlerle devam etti. Atatürk İlköğretim Kurumu tarafından düzenlenen program, yedi bölge Türkiye, bayrak gösterisi, Türkiye'm için, ayyıldız çocukları koro gösterisi, happy song şarkısı koro gösterisi, lezginka adlı halk oyunu gösterisi, vatan gösterisi ve halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta


KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


kkk

KAYMAKAMIMIZ MESAJINJDA: "Miraç; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Her şeyden önce Miraç, başta Efendimiz aleyhisselat-ü vesselam olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesile ile yüksek insani sorumluklar üstlenmek demektir.

Toplumumuzda mukaddes gün ve gecelerin çok büyük önemi vardır. Miraç Kandili de onlardan biridir.  Doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşma ve dayanışmanın, barış ve kardeşlik içinde yaşamanın, fakir ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın ulaşabilecek en üstün değerler olduğu bilinciyle hareket ederek Miraç Kandilini anlamına uygun olarak değerlendirmeliyiz.

   Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Ahlat’lı  hemşirelerimin Miraç Kandili’ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


kaymakam beyin profil resmi

İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakamımız Mesajında: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, bağımsızlığı hayat düsturu haline getirmiş milletimizin aynı zamanda üzerinde yaşadığı toprakların egemenliğini de ilan edişinin yıldönümüdür. Bu anlamlı gün, hâkimiyeti aziz milletimize tevdi eden Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizi emanet ettiğimiz genç kuşaklara en anlamlı hediyesidir. Gazi Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ederek ebedileştirdiği 23 Nisan, daima hür ve bağımsız yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Dünyada tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu anlamda derin bir anlama ve büyük bir öneme sahiptir. Bu duygularla sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.”

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR, "ÇOK HAREKETLİ VE CANLANDIRILMIŞ BİR AHLAT OLACAK"


 

2.vali

Ahlat'ta 2 büyük projnine tanıtım toplantısına katılan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, " topyekun düşünüldüğü zaman işte sunumu yapılan projeler, gençlik merkezi, yıllardır yapılan Ahlat festivalleri tamamı birleştiği zaman bu şehirde turizmde, kalkınmada kendiliğinden gelecektir" dedi.

Vali Çınar, Çanakkale'de ki gibi Ahlat'a da gelenlerin kamp yapabilecekleri bir bina inşa ettireceklerini belirterek," Çanakkale'yi ziyarete giden gençlerin kalabileceği bir merkez yaptırmıştım. Orada ki o bina bitti. Dedim ki bunun bir küçüğünü de Ahlat'a yaptıralım. Kararı alındı son aşamasına da gelindi. Bu Cuma günü inşallah parasını da çıkartıyoruz. Burada yine Selçuklu mimarisine uygun bir bina yapılacak.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

 


AHLAT İÇİN STARTI VERİLEN 2 BÜYÜK PROJENİN TANITIMI YAPILDI


 

IMG 1871

Ahlat için 2 büyük projenin startı verilirken, projelerin faaliyete geçmesiyle birlikte tarihi ve kültürel vizyonuyla bilinen ilçe turizmle canlanacak.

   Harabeşehir Bölgesi Eko Turizm Projesiyle Ahlat’ın bölgenin cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanırken, Ahlat Tarihi Kent Tasarımı projesiyle de tarihin gün yüzüne çıkartılarak tanıtılması ve bu projenin faaliyete geçmesiyle birlikte sadece bölgenin değil Türkiye'nin turizm cazibe merkezleri arasına girmesinin hedeflendiği belirtildi.

   İlçede "Ahlat Tarihi Kent Tasarımı ve Ahlat Harabeşehir Bölgesi Eko Turizm Projelerinin" tanıtım toplantısı yapıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması